انجیر غذایی کمک کننده برای سوخت و ساز چربیها

۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷:۲۸ ق.ظ

انجیر غذای مغز و اعصاب، نیروزا و کمک کننده برای سوخت و ساز چربیهاست و دارای آنزیم فراوان و مواد ضد باکتریهاست.

به گزارش سرویس سلامت صادق نیوز، انجیر تازه با کیفیت خوب بسیار خوشمزه و سرحال آورنده است. حاوی گوشت نرم با دانه‌های زیر حتی بچه‌ها هم می‌توانند مصرف کنند. انجیر جزو سالمترین خوردنیهاست و حتی انجیر خشک بسیار مطبوع است.

انجیر غذای بین غذاهاست یعنی بین صبحانه، ناهار و شام تنها یک عدد انجیر یک ساعت و بیشتر جلوی گرسنگی را می‌گیرد. غذای مغز و اعصاب، نیروزا و کمک کننده برای سوخت و ساز چربیهاست و دارای آنزیم فراوان و مواد ضد باکتریهاست.

به حد کافی فیبر ویتامینها و ۱۴ نوع منیرالها و ۱۴۰ اسید آمینه مختلف و مورد نیاز بدن ماست. ۱۵ گرم انجیر حدود ۱۰ کالری دارد یعنی وفور گلوکز و فروکتوز قند میوه‌ها با وجود کمی کالری سیر کننده جالبی است برای آنها دائما احساس گرسنگی دارند قند موجود فعال کننده سلولهای مغزی و اعصاب است. افرادی که با کاهش قند خون مواجه‌اند به صلاح آنهاست که از قند انجیر استفاده کنند و از مصرف شیرینی بدون محتوا خودداری کنند.

انجیر سریعا قند مورد نیاز بدن را قبل از هر مرحله عصبی شدن تامین می‌کند انجیر خلاف نوشته‌ها هرگز چاق کننده نیست. انجیر ضد یبوست است چه انجیر سبز، قرمز، قهوه‌ای یا بنفش یکسان و دارای خواص مشترک هستند.

هنگامی که نان بدون سبوس، شیرینی زیاد، گوشت قرمز و تخم مرغ مصرف کرده‌اید اثر اسیدی مخرب آن را با خوردن انجیر خنثی کنید دانه‌های انجیر اثر یبوست دارند و انجیر دارای شیرآبه بوده و اگر این شیرآبه روی زگیل مالیده شود آن را برطرف می‌کند. با ماساژ دادن گوشت انجیر روی دندانها درد آن از بین می‌رود. لعاب انجیر ماده پاک کننده روده است. انجیر نباید برای مدت زمان طولانی نگهداری شود. /

منبع: خبرگزاری دانا